Olympiáda pro naše předškoláky

Máme první místo! 30.ledna 2018 se naše Mateřská škola zúčastnila Mistrovství školek Slezské brány v Raškovicích. Soutěžilo celkem 7 mateřských škol z Paskova, Řepišť, Žabně, Sviadnova, Raškovic, Višní Lhoty a Šenova, vždy po 10 dětí.

Odaz ke stažení zde


Do týmu Paskova byly vybrány: Barbora Bičánová, Adéla Bielčiková, Pavel Dvořák, Tereza Kronenbergová, Denis Kropáč, Kryštof Kubík, Agáta Petrošová, Hana Pohludková, Šimon Valkovič a Jan Vaněk.

Nejdříve na nás čekalo společné přivítání organizátorkou akce p. ředitelkou ZŠ Raškovice Mgr.Hanou Kachtíkovou, a předsedou Slezské brány, naším panem starostou Petrem Baďurou, pak následoval nástup jednotlivých družstev. Po vysvětlení jednotlivých disciplín si každé družstvo převzaly vlajkonošky (žákyně 8.tříd ZŠ Raškovice), které nás provázely po celou dobu akce, olympiáda tedy mohla začít. Děti měly možnost si vyzkoušet sportovní disciplíny, které napomáhají jejich tělesnému rozvoji (slalom mezi kužely, přítahy na lavičce, přeskoky přes lavičku, štafeta, hod na cíl, poskoky snožmo, …). Vzhledem k tomu, že se nejednalo o individuální výkony, ale o výsledky celého týmu, upevnily se vzájemné společenské vazby dětí společným povzbuzováním a skandováním.

Organizátoři připravili po náročném sportovním vyžití občerstvení, párek v rohlíku, pitíčko a perník.
Po krátké přestávce následovalo vyhodnocení výsledků, kde ceny předávali starostové zúčastněných obcí. Bylo pro nás velkým překvapením, že nejlépe dopadl náš tým. Paskovské děti si odvážely nejen medaile, ale i velký zlatý pohár za první místo. Ovšem největší odměnou byly rozzářené a šťastné tváře našich dětí.
Tímto děkujeme organizátorům akce za dokonalou přípravu, a těšíme se na další ročník ??

Za kolektiv MŠ Z. Mičlová

 

olympiada
kremilek
cipisek
krtecek
rakosnicek
makova-panenka
ferda-mravenec

Copyright © 2017 Mateřská škola Paskov | Všechna práva vyhrazena