Třída Křemílek - Co jsme se už naučili


Leden 2020

V měsíci lednu se naše třída Křemílek zaměřila na „zdravý životní styl“ a „zimní sporty. Hodně jsme si povídali o tom, jak své tělo posílit v období chřipek a nachlazení, jaké jsou zdravé a naopak nezdravé potraviny. Tvořili jsme jednohubky z piškotů a banánů pro sportovce a odšťavňovali ovoce a zeleninu. S některými dětmi z různých tříd jsme absolvovali lyžařský kurs v Malenovicích, kde jsme si to užili, i když to ze začátku vypadalo, že budeme lyžovat na „blátě“. Děti si ve třídě vyráběly lyže z kartonu, brusle z papíru na kterých se učili šněrovat boty a hokejky ze dřevěných špachtlí. Užili jsme si spoustu legrace i když sněhu jsme se zatím nedočkali.

 

Prosinec 2019

 

 


Listopad 2019

Začátkem měsíce proběhly podzimní dílničky s rodiči, kde rodiče spolu s dětmi dlabaly dýně na Zámecké strašení. Tato společná akce je velmi oblíbená a těší se velkému zájmu našich nejmenších. V tomto podzimním měsíci jsme se spolu s dětmi zaměřili zejména na podporu příjemného prostředí v MŠ. Děti jsme vedli k prosociálnímu chování mezi sebou, podporovali jsme vhodné chování. Děti jsme vědomě vedli ke vzájemné spolupráci mezi kamarády ve třídě. V tomto měsíci si děti rozšířily poznatky o svém rodném městě, společně jsme si vyrobili papírového draka a nezapomněli jsme také na naše zvířátka. Děti se po celý měsíc cítily v MŠ spokojeně a své každodenní zážitky s radostí vypravují svým rodičům a příbuzným.

 

Říjen 2019

V měsíci Říjnu jsme se s dětmi ze třídy Křemílek těšili na interaktivní divadlo na téma „dopravní pohádky“. Při pobytu venku jsme se zaměřili na změny v přírodě během podzimu, seznamovali jsme se s plody včetně významu těchto plodů pro člověka. Během jednoho dopoledne jsme odběhli na dopolední představení planetária, navštívili knihovnu , kde na nás čekala beseda na téma Velryba Gerda. Měli jsme možnost přivítat a užít si týden s "novými" paní učitelkami ze sousedního státu, které se přišly podívat na výuku v české republice a zároveň jsme se dozvěděli jak to chodí u našich Slovenských sousedů.

 

Září 2019

V měsíci září jsme se zaměřili hlavně na správnou adaptaci jak stávajících tak nových dětí. Povídali jsme si o pravidlech naší třídy Křemílek, o bezpečnosti nejen ve třídě, ale i na zahradě a na procházkách. Seznamovali se s novými kamarády, snažili se zapamatovat si jejich jména pomocí rozličných her. S dětmi poznáváme okolí mateřské školy, ukazujeme si známé budovy, poznáváme zámecký park. Hodně času trávíme na školní zahradě, kde si děti hrají hry dle vlastní fantazie.

kremilek
cipisek
krtecek
rakosnicek
makova-panenka
ferda-mravenec

Copyright © 2018 Mateřská škola Paskov | Všechna práva vyhrazena